Datum: 14.06.2022.

Gde? Hotel Hajat, Milentija Popovića 5, Beograd

Radite u lokalnoj samoupravi i želite da prisustvujete seminaru ? Potrebno je da se registrujete tako što ćete poslati poruku na mejl adresu :  cooperation.belgrade-amba@diplomatie.gouv.fr

Koncept „Pametnih gradova“ je širok pojam koji obuhvata elemente tehnologije koji unapređuju usluge koje se pružaju građanima u cilju održivog razvoja, što podrazumeva : održivu mobilnost, korišćenje obnovljivih izvora energije, inteligentno osvetljenje, merenje zagađenja vazduha, dostupnost interneta itd.

Nijedna lokalna samouprava u Srbiji nema strategiju „povezanih gradova“ ili „pametnih gradova“, iako neke od njih sprovode inicijative u tom pravcu (Izveštaj o pametnim gradovima, Friedrich Naumann Stiftung i PALGO Smart, 2021.). Nekoliko lokalnih samouprava u Srbiji se odlučilo za pametno osvetljenje, uvelo pokrivenost wifi mrežom u svojim gradovima, usvojilo pametne vodomere ili razvilo plan „održive mobilnosti“. Raznovrsnost alata i tema kojie se odnose na pametne gradove bi bila od koristi donosiocima odluka na lokalnom niovou u Srbiji. To je tematika ove četvrte kategorije konkursa « EKOOPŠTINE ». Pitanje javne rasvete biće posebno istaknuto tokom ovog prvog seminara, o čemu će govoriti Yves Raguin (rukovodilac odeljenja za javnu rasvetu, FNCCR) koji će se osvrnuti na nacionalni okvir i stanje u Francuskoj, kao i Joël Lavergne (menadžer projekta javne rasvete, Tuluz) koji će predstaviti rešenja koja je usvojio grad Tuluz.

Pridružite nam se 14. juna u hotelu Hiatt da razgovaramo sa našim stručnjacima!